SOSNOWIEC - WNF

Katedra i Zakład Chemii Organicznej
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
e-mail: bmlodawska@sum.edu.pl

Absolwentka Wydziału Chemicznego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, która wszystkie szczeble kariery naukowej i dydaktycznej, od asystenta po profesora badawczo-dydaktycznego związała z Katedrą i Zakładem Chemii Organicznej, Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2017 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki farmaceutyczne. W 2018 r. osiągnięcie naukowe stanowiące podstawę habilitacji zostało wyróżnione Indywidualną Nagrodą Ministra Zdrowia RP I stopnia. W 2023 r. decyzją Prezydenta RP otrzymała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki farmaceutyczne. Działalność naukową z zakresu chemii związków heterocyklicznych wykazujących potencjał przeciwnowotworowy i immunomodulujący prowadzi z licznymi ośrodkami zagranicznymi w USA, Malezji, Filipinach, Grecji jak i krajowymi ośrodkami naukowymi. Jest współautorką: licznych publikacji naukowych, o indeksie Hirscha 20, trzech podręczników akademickich, trzech patentów polskich jak i publikacji popularno - naukowych. Przygotowywała wiele recenzji publikacji naukowych w czasopismach o współczynniku oddziaływania IF. Pełni funkcję edytora gościnnego w 3 wydaniach specjalnych czasopisma "Molecules" wydawnictwa mdpi oraz członka panelu doradczego "Topical Advisory Panel Member of Molecules". W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia z przedmiotu „Chemia organiczna” dla studentów kierunku analityka medyczna, farmacja, biotechnologia oraz zajęcia dla studentów anglojęzycznych Erasmus+. Prowadzi działania mające na celu promowanie nauk przyrodniczych w liceach ogólnokształcących współpracujących z SUM. W 2021 r. wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest współtwórcą Uniwersytetu Licealisty na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu. Od wielu lat popularyzator nauk chemicznych i farmaceutycznych. Hobby: aktywny sport, podróże.

KONTAKT

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jesteśmy tutaj, aby udzielić Ci szczegółowych informacji

Bądź na bieżąco!
Obserwuj profile SUM