Doktor habilitowany nauk medycznych, adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego ŚUM. Magister psychologii i zdrowia publicznego. Posiada uprawnienia w zakresie terapii TSR, TUS, TPT. Jest akredytowanym coachem i mentorem, a także dyplomowanym psychodietetykiem i psychotraumatologiem. Ukończył szkolenie specjalizacyjne z zakresu psychoterapii w Bircham University w Madrycie. Oprócz pracy jako nauczyciel akademicki, realizuje się jako trener szkoleń dot. kompetencji miekkich, radzenia sobie ze stresem i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Swoje umiejętności wykorzystuje również w roli terapeuty zaburzeń związanych odżywianiem i przewlekłym stresem. Jego główne zainteresowania naukowe dotyczą psychospołecznych uwarunkowań zdrowia człowieka. Na dotychczasowy dorobek składa się ponad 300 publikacji naukowych o łącznej wartości punktowej MNiSW > 8000 i IF > 190.
Absolwentka biotechnologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2008 roku zawodowo związana ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, obecnie na stanowisku adiunkta naukowo-dydaktycznego w Katedrze Chorób Przewlekłych i Zagrożeń Cywilizacyjnych na Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu. Praktyczne umiejętności zawodowe doskonaliła podczas staży w akredytowanym laboratorium żywności J.S. Hamilton Poland Ltd. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu biostatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum oraz liczne specjalistyczne kursy dotyczące metod statystycznych stosowanych w naukach medycznych. Współautorka ponad 40 publikacji naukowych w krajowych i międzynarodowych czasopismach, o łącznym współczynniku oddziaływania (IF) wynoszącym 55,368 (wg MNiSW: 1989). Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne, prowadząc zajęcia na kierunkach takich jak dietetyka, zdrowie publiczne i zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, a także w ramach Uniwersytetu Licealisty. Od 2017 roku pełni funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się głównie na toksykologii żywności oraz nadzorze nad bezpieczeństwem żywności. Prywatnie miłośniczka gór, zbierania grzybów, malarstwa oraz kreatywnego budowania z klocków Lego
Doktor nauk medycznych, adiunkt w Katedrze Zdrowia Środowiskowego. Jej zainteresowania naukowe dotyczą tematyki bezpieczeństwa środowiskowego, w szczególności oddziaływania na ludzi i środowisko obszarów charakteryzujących się wysokim stopniem zanieczyszczenia związkami chemicznymi, będącymi pozostałością po działalności przemysłowej.
Adiunkt dydaktyczny w Zakładzie Promocji Zdrowia. Dietetyk z wykształcenia i pasji, który lubi „bawić się” jedzeniem. Popularyzator nauki w zakresie wiedzy o żywieniu i zdrowiu. Współtworzyła wiele projektów dla dzieci o tematyce kuchni molekularnej i zdrowego odżywiania
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, praktyk dialogu motywującego. Adiunkt badawczo-dydaktyczny w Katedrze Profilaktyki Chorób Metabolicznych, Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu. Studia licencjackie, magisterskie oraz doktorskie realizowane w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Autorka i współautorka artykułów naukowych oraz rozdziałów w książce, prelegentka konferencji naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.
Doktor nauk medycznych, specjalista zdrowia publicznego, absolwentka Studium Doktoranckiego Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w Jednostkach Służby Zdrowia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. W latach 2009 – 2013 pracownik Zakładu Zdrowia Środowiskowego Wydziału Zdrowia Publicznego SUM, od 2013 roku pracownik dydaktyczny, a od 2023 roku adiunkt badawczo-dydaktyczny Zakładu Epidemiologii Katedry Epidemiologii i Biostatystyki SUM. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi m. in. zajęcia z przedmiotu Epidemiologia dla studentów studiów I i II stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne i Zarządzanie Ryzykiem Zdrowotnym, a także zajęcia z przedmiotu Demografia i epidemiologia żywieniowa dla studentów studiów II stopnia na kierunku Dietetyka. Wieloletni członek Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej SUM. Laureatka licznych nagród JM Rektora SUM za działalność organizacyjną i dydaktyczną. Od 2014 roku promotor prac dyplomowych magisterskich i licencjackich studentów kierunków: Dietetyka, Zdrowie Publiczne i Zarządzanie Ryzykiem Zdrowotnym. Zakres merytoryczny realizowanych prac dyplomowych obejmuje: ü epidemiologię chorób układu sercowo-naczyniowego, chorób nowotworowych, a także pozostałych schorzeń cywilizacyjnych; ü zagadnienia dotyczące percepcji środowiskowych zagrożeń stanu zdrowia populacji; ü świadomość w zakresie czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz działań z zakresu profilaktyki chorób; ü zagadnienia dotyczące zdrowia prokreacyjnego, epidemiologii niepłodności i wpływu wybranych czynników na ryzyko występowania niepowodzeń prokreacyjnych; ü epidemiologię żywieniową.
Pełni funkcję Kierownika Zakładu Epidemiologii Katedry Epidemiologii i Biostatystyki Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest członkiem Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia (2017-2020), Zespołu ds. Logo HR Excellence in Research (2016-2020), Zespołu Koordynującego Proces Kształcenia (2015-2020), Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej WZPwB w Bytomiu do prowadzenia postępowania rekrutacyjnego na studiach podyplomowych (2018-2020), Wydziałowej Komisji Wyborczej (2016-2020). W latach 2012-2017 była członkiem Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Bierze udział w badaniach aktywności transkrypcyjnej genów pro- i przeciwzapalnych u chorych z różnym stopniem zaawansowania choroby wieńcowej. Laureatka licznych nagród JM Rektora SUM za działalność naukową i organizacyjną.
Doktor nauk medycznych, nauczyciel akademicki, adiunkt Zakładu Technologii i Oceny Jakości Żywności Katedry Dietetyki Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych (artykuły, rozdziały, monografie). Uczestnik wielu szkoleń i konferencji naukowych podnoszących kwalifikacje naukowe. W swojej działalności naukowo-badawczej zajmuje się zagadnieniami związanymi z oceną wiedzy i nawyków żywieniowych różnych grup ludności oraz wykorzystaniem analizy sensorycznej do oceny jakości żywności.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jesteśmy tutaj, aby udzielić Ci szczegółowych informacji