W Projekcie mogą uczestniczyć uczniowie co najmniej 2 klasy liceum ogólnokształcącego oraz technikum - spełniający następujące kryteria: posiadający ocenę co najmniej dobrą (4), z przedmiotów biologia, chemia, matematyka i fizyka lub posiadający inne osiągnięcia np. uczestnictwo w olimpiadach (zawody II lub III stopnia).
W projekcie uczestniczyć mogą uczniowie Liceów i Techników, z którymi Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zawarł porozumienie w zakresie sprawowania opieki merytorycznej tj.:
- I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie
- I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku - Białej
- Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku -Białej
- Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu
- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu
- I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu
- Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie
- II Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Ligonia w Chorzowie
- III Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Chorzowie
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Chorzowie
- Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. A. Hlonda w Chorzowie
- II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie
- IX Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Częstochowie
- I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej
- II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej
- V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej
- Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Brata Alberta SPSK w Dąbrowie Górniczej
- Liceum Ogólnokształcące im. prof. Z. Religi w Gilowicach
- I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach
- II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach
- III Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Styczyńskiego w Gliwicach
- IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gliwicach
- V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w Gliwicach przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Gliwicach
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach
- Liceum Ogólnokształcące FILOMATA w Gliwicach
- I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie
- II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza w Jaworznie
- Zespół Szkół Ogólnokształcących - III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie
- I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach
- III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach
- V Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Katowicach
- VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Katowicach
- VIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach
- X Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach
- Zespół Katolickich Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Bł. Ks. Emila Szramka w Katowicach
- Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach
- Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach
- I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Katowicach
- Liceum Ogólnokształcące In Altum w Katowicach
- I Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie
- Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie Bystrej
- V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
- VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Krakowie | Prywatna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Krakowie
- I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki z siedzibą w Mikołowie
- II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie
- I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Kazimierza w Olkuszu
- Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu
- I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich
- Liceum Ogólnokształcące w Psarach
- I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
- Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie
- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej
- II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej
- III Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 3 im. Św. Jana Pawla II w Rudzie Śląskiej
- I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku
- Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach
- I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich
- II Liceum Ogólnokształcące im. J. Matejki ZSO nr 3 w Siemianowicach Śląskich
- ZSTiO Meritum im. Piotra Kołodzieja w Siemianowicach Śląskich
- Zespół Szkół im. Św. Jana Pawła II w Sławkowie
- Uniwersyteckie II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Emilii Plater w Sosnowcu
- IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu
- VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Sosnowcu
- VII Liceum Ogólnokształcące ZSO nr 14 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu
- IX Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu
- Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu
- Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Szczekocinach
- I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach
- Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Świętochłowicach
- I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach
- II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach
- XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach
- I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach
- IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Gustawa Morcinka w Tychach
- I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Ks. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim
- Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim
- I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu
- II Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kilara w Zabrzu
- III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Zabrzu
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu
- Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Twardowskiego w Zabrzu
- Salezjański Zespół Szkół Publicznych im. Św Dominika Savio
- Zespół Szkół Spożywczych im. Bronisława Hagera w Zabrzu
- Zespół Szkół nr 17 w Zabrzu
- I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu
- II Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu
- I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach
- III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta w Żorach
- I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu
- Szkoła w Chmurze