REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2024/2025

Informuję, że rekrutacja on-line na Uniwersytet Licealisty realizowany na Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu rozpocznie się 12 sierpnia  i potrwa do 13 września 2024r.

Formularz rekrutacyjny zostanie umieszczony na stronie internetowej w stosownym czasie.

Egzamin wstępny odbędzie się w drugiej połowie września. Zagadnienia obejmą pytania z biologii, chemii i fizyki z zakresu liceum.

Zapraszamy do udziału!

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

W dniu 21 czerwca br. odbył się egzamin końcowy dla Uczestników Uniwersytetu Licealisty przy Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy udanych wakacji!

Indeksy Uniwersytetu Licealisty będą do odbioru od 28 czerwca br. pn-wt i czw-pt w godzinach 9:00-14:00

( w środę dziekanat jest zamknięty)

W Dziekanacie Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, plac Traugutta 2, ( piętro IV pok. 411 )

UROCZYSTA INAUGURACJA UNIWERSYTETU LICEALISTY

Uprzejmie informujemy, iż w piątek 20 października 2023 r. w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu odbyła się inauguracja roku akademickiego 2023/2024 dla uczniów szkół średnich, zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Uniwersytetu Licealisty działającego przy Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu oraz Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach.

W progach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego powitaliśmy 50 licealistów chcących swoją przyszłość związać ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Licealistów przywitali Pani prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Alicja Grzanka – Dziekan WNMZ oraz Pan prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Maciej Kazimierski - Prodziekan WNMK.

Wykład inauguracyjny przeprowadziła Pani prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska.

W imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik głos zabrała Katarzyna Dzióba pełniąca funkcję zastępcy prezydent.

W wydarzeniu również wzięły udział Panie Koordynator Uniwersytetu Licealisty: dr n. med. Urszula Błaszczyk - WNMZ oraz dr n. med. Agnieszka Kosowska WNMK.

Podczas wydarzenia uroczyście podziękowano Pani prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Jolancie Zalejskiej-Fiolce za trud i pracę włożoną w dotychczasową koordynację Uniwersytetu Licealisty przy Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu.

na uroczystość

Inauguracji roku akademickiego 2023/2024

dla uczestników

Uniwersytetu Licealisty Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach

Uniwersytetu Licealisty Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu,

która odbędzie się

20 października 2023 r.

o godz. 10:00

w Centrum Symulacji Medycznej

w Zabrzu przy Placu Dworcowym 3.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

• Hymn państwowy
  • Rozpoczęcie Uroczystości i powitanie Gości przez Panią dr n. med. Urszulę Błaszczyk
  • Wystąpienie Władz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • Wykład Inauguracyjny pt.: "Radzenie sobie ze stresem w codziennych sytuacjach" wygłoszony przez Panią dr hab. n. med. Jadwigę Jośko-Ochojską
  • Gaudeamus